Koszyk
Email: kontakt@airflavour.pl
urządzenie do aromaterapii z nawilżaniem które wybrać

Urządzenie do aromaterapii z nawilżaniem – które wybrać?

Aromaterapia to jeden z zabiegów znajdujących się w ofercie medycyny alternatywnej. Dowody na jego skuteczność opierają się głównie na doświadczeniach użytkowników, ale w niektórych przypadkach lekarze medycyny konwencjonalnej zalecają również domową aromaterapię.

Niezależnie od tego, czy aromaterapia jest skutecznym sposobem na złagodzenie bólów głowy, kaszlu czy kataru, z pewnością jest to świetny sposób na relaks, tworzący atmosferę relaksu i błogiego wypoczynku.

Na jakiej zasadzie działa aromaterapia?

Aromaterapia opiera się na wykorzystaniu wysokiej jakości olejków eterycznych pozyskiwanych naturalnymi metodami z surowców pochodzenia roślinnego (kwiaty, zioła, korzenie, owoce, drewno, kora czy nasiona). Ekstrakty są w postaci płynnej o silnym zapachu.

Z chemicznego punktu widzenia nie są to mieszaniny jednorodne, ale składają się z wielu związków i substancji o wysokiej aktywności biologicznej. W klasycznym ujęciu aromaterapia polega na wprowadzaniu olejków eterycznych do organizmu poprzez inhalację lub przez skórę, nigdy przez usta. Procedurę można przeprowadzić na wiele różnych sposobów, teraz Ci je przedstawię:

  1. Inhalacja to jedna z najprostszych i najłagodniejszych form aromaterapii. Charakteryzuje się niskim stężeniem substancji aktywnych z olejków eterycznych. Lotne cząsteczki związków aromatycznych są wchłaniane do śluzówki nosa i płuc, skąd dostają się do krwiobiegu. Sprzęt specjalistyczny (np.: dyfuzor, nebulizator) rozprasza cząsteczki olejków eterycznych w powietrzu, tworząc niewidoczny, aromatyczny i leczniczy zapach.
  2. W aromaterapii wykorzystywane są wszystkie rodzaje masażu. Wybór odpowiedniego olejku eterycznego jest najważniejszy. Ze względu na swoją specyfikę, zabieg ten wspomaga wchłanianie i pozwala na lepszą penetrację. Gdy skóra jest wystarczająco długo wystawiona na działanie ekstraktu, składniki aktywne przedostają się do krwiobiegu, skąd docierają do wszystkich narządów i układów organizmu.
  3. Kąpiel z olejkami eterycznymi jest nie tylko przyjemna i odprężająca, ale ma również działanie lecznicze. W tym przypadku najważniejsze jest, aby temperatura wody wynosiła około 40 stopni. Gorąca woda rozszerza pory, dzięki czemu olejki są lepiej wchłaniane przez skórę i przedostają się do układu krążenia.

Które urządzenie do aromaterapii wybrać?

Odpowiednio dobrane olejki eteryczne mogą pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. Warto więc od czasu do czasu skorzystać z tego typu terapii w domu. Jakie urządzenie do aromaterapii z nawilżaniem wybrać? A więc najlepszy jest dyfuzor zapachowy LED. Nawilżacz powietrza do aromaterapii pozwala na szybkie i łatwe rozpylenie substancji aromatycznych w całym pomieszczeniu. Pamiętaj, że olejki eteryczne są bardzo silne. Dlatego należy je stosować z umiarem, przestrzegając zasad prawidłowego dawkowania. Wdychanie aromatu olejków eterycznych za pomocą ultradźwiękowego dyfuzora zapachowego może pomóc w leczeniu infekcji oskrzeli, bólów głowy, stresu, zaburzeń snu lub napięcia nerwowego.

Jakie jeszcze zalety ma urządzenie do aromaterapii z nawilżaniem, czyli dyfuzor ultradźwiękowy LED? Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej nawilżacz ten jest niezwykle cichy podczas pracy, więc doskonale sprawdza się podczas snu.

Dyfuzor zapachowy LED pomaga złagodzić stres i napięcie oraz pomaga w leczeniu dolegliwości układu oddechowego, takich jak astma. Pomaga również łatwiej oddychać podczas snu w klimatyzowanym pomieszczeniu lub podczas intensywnej, gorącej pory roku.

Polecamy sprawdzić: Jaki kominek aromaterapeutyczny wybrać?

Nawilżanie powietrza to główna zaleta tego dyfuzora. Do wody, która jest jedynym filtrem urządzenia, można dodawać różne olejki eteryczne o ulubionym zapachu, aby odświeżyć pomieszczenie. Najlepsze urządzenie do aromaterapii z nawilżaniem to dyfuzor zapachowy o pojemności 130ml.

Podsumowanie

Aromaterapia wybranymi olejkami eterycznymi poprawia jakość snu, poprawia nastrój, udrażnia drogi oddechowe i łagodzi przeziębienia.

Korzystanie z urządzenia jest całkowicie bezpieczne, nie jest konieczne monitorowanie dyfuzora jak w przypadku świec. Jest to bardzo ekonomiczny sposób zakupu, koszt dyfuzora jest dwa do trzech razy wyższy od świecy, ale to urządzenie może być używane przez bardzo długi czas. Chcesz go używać podczas snu? Nie ma problemu! Włączasz odpowiedni tryb i urządzenie pracuje bezpiecznie, emitując mgłę z mniejszą częstotliwością.

5/5 - (37 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Otrzymaj darmową wysyłkę od 150zł

14 dni na zwrot

Zwróć produkty w przeciągu 14 dni i otrzymaj 100% kwoty zamówienia

Gwarancja jakości

Jakość wykonania to dla nas najważniejsza kwestia

100% Bezpieczeństwa płatności

Zapłać bezpiecznie przy pomocy Przelewy24