Koszyk
Email: kontakt@airflavour.pl
kadzidło płynące

Kadzidło płynące – co to jest i jakie kadzidło wybrać?

Aromatyzacja mieszkania zapewnia nie tylko przyjemny zapach, który nada wnętrzu nowy charakter, ale odpowiednio dobranych aromat może również mieć działanie relaksacyjne, pobudzające, wyciszające lub wpływać pozytywnie na nasze zdrowie.

Sposobów na wprowadzenie do naszego domu nowego zapachu jest wiele: dyfuzory zapachowe, świeczki, odświeżacze powietrza, kadzidełka zapachowe, kominki itp. Zapewne każde z tych rozwiązań ma wady i zalety. W tym artykule przyjrzymy się bliżej rozwiązaniu jakim jest kadzidło płynące. W jaki sposób z niego korzystać? Jakie posiada zalety?

Gdzie kupić kadzidło płynące?

Obecnie aromaterapia zyskuje na popularności. W wielu miejscach możemy natrafić na akcesoria takie jak kominki, kadzidła zapachowe i olejki eteryczne. Niestety nie wszystkie miejsca powinny być wybierane do tego typu zakupów. 

Kadzidło płynące wystarczy zakupić, aby później cieszyć się nim przez wiele lat. Dlatego nie warto zadowalać się słabszymi jakościowo produktami, które skruszą się, odpryśnie z nich lakier lub stracą wizualnie na jakości. Gdzie kupić kadzidło płynące?

Dobrym miejscem na zakup tego typu akcesoriów są profesjonalne sklepy, zajmujące się sprzedażą produktów do aromaterapii np. AirFlavour.pl i stacjonarne sklepy z wyselekcjonowanymi artykułami z zakresu aromaterapii. Czasem możemy również natrafić na kadzidła płynące w drogeriach. 

Kadzidełka do kadzidła płynącego

Kadzidełka stożkowe powinny być dobrej jakości, jeśli chcemy czerpać z nich korzyści i stosować w formie aromaterapii. Dlatego nie powinno się kupować ich w takich miejscach jak bazary, niesprawdzone aukcje, targi i podejrzane sklepy internetowe. Kupując kadzidełka zapachowe w miejscu, które nie daje żadnej gwarancji ryzykujemy słabą jakością. Nie mamy również pewności, co do jego składu, a to wiąże się z ryzykiem obecności substancji szkodliwych. 

Podczas zakupu kadzidełek należy zwrócić uwagę, czy są one zapakowane w kartonik, na którym zapisany jest skład. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku wystąpienia alergii po użyciu jednego kadzidełka, ale nie zaobserwowaniu zmian alergicznych po użyciu innego, należy porównać ze sobą oba składy, aby dowiedzieć się jaki może być alergen. 

Czym jest kadzidło płynące? 

Kadzidło płynące to kominek do palenia kadzidełek stożkowych. Jest nieco wyższy niż klasyczne kominki na olejki eteryczne lub woski, a zamiast okrągłej misy na górze umieszczone jest wgłębienie na kadzidełko stożkowe. 

Kominek nie posiada również wgłębienia, w którym należy umieścić świeczkę, ponieważ nie jest ona potrzebna do użytkowania. Zamiast tego na całej jego wysokości rozmieszczono uwypuklenia, z których spływa dym, stąd nazwa – kadzidło płynące

Opadając kaskadami w dół, tworzy efekt wodospadu. Kadzidło nie tylko dostarcza przyjemnych wrażeń węchowych, ale również działa na zmysł wzroku. Obserwowanie spływającego w dół dymu może zadziałać uspokajająco i kojąco, a w połączeniu z dobrze dobranym zapachem kadzidła, poczujemy się również zrelaksowani. 

Dla kogo jest kadzidło płynące? 

Kadzidło płynące to zarówno dobry prezent dla samego siebie, jak i dla bliskich na każdą okazję. Kominki wodospady dostępne w sklepie Airflavour.pl zapakowane są w eleganckie opakowania, dzięki czemu nie wymagają dodatkowego zakupu torebek prezentowych ani papierów. Kominek wraz z kadzidełkami doskonale sprawdzi się jako prezent na rocznicę, walentynki, święta, urodziny i każdą inną okazję. 

Nie powinny korzystać z niego samodzielnie dzieci, ponieważ do podpalenia kadzidła potrzebne jest użycie zapalniczki lub zapałek. Palenie kadzideł nie jest również wskazane dla astmatyków i kobiet w ciąży. 

Podczas kupowania kadzidła płynącego na prezent dobrze jest dokupić również kadzidełka zapachowe, aby osoba obdarowana mogła od razu wypróbować ich działanie. W sklepie Airflavour.pl kadzidło zapachowe występuj one w trzech wariantach. Wszystkie wersje kolorystycznie wyglądają tak samo. Barwa u podnóży kominka jest ciemna, a następnie przechodzi ku górze w jaśniejszy odcień morskiej zieleni. Natomiast różnią się kształtem i ilością wypukleń, po których spływa dym.

Najwyższy kominek sprzedawany jest w zestawie z 20 naturalnymi kadzidełkami stożkowymi. Jest wyższy od reszty kominków. Umożliwia to możliwość obserwowania spływającego dymu nieco dłużej i wygląda efektowniej. Ma klasyczny kształt, więc doskonale nada się do minimalistycznych pomieszczeń.

Kolejne dwa kominki mają kształty owoców. Pierwszy z nich charakteryzuje się kształtem jabłka, natomiast drugi – gruszki. Są nieco wyższe niż poprzedni kominek i posiadają mniej „półeczek” na dym. Ich niecodzienny kształt z pewnością trafi w gust wielu osób. 

Czy kadzidło płynące jest ekologicznym produktem? 

Zdecydowanie tak! Kominek zapachowy jest ceramiczny i po zakupie się nie zużywa, więc posłużyć może na wiele lat, a tak naprawdę, aż do momentu zbicia. Natomiast kadzidełka stożkowe sprzedawane w sklepie Airflavour.pl są w 100% naturalne. Wypalają się całkowicie. Nie pozostawiają po sobie żadnych odpadków, w postaci knotów czy też patyczków. Dodatkowo zapakowane zostały w ekologiczne pudełka, które zawierają wszystkie niezbędne informacje o składzie kadzidełek. 

Jak dbać o kominek wodospad i kadzidła? 

Ponieważ kadzidełka stożkowe nie pozostawiają po sobie żadnych odpadków to kominek wodospad po ich spaleniu nie wymaga mycia. Do ich podpalenia nie jest używana świeczka, co niweluje ryzyko załamka kominka woskiem.

Kominek nie musi być czyszczony pomiędzy użyciem różnych kadzidełek. Po wypaleniu się jednego, można od razu umieścić w kominku kolejne. Co jakiś czas należy go jedynie przetrzeć z kurzu.  

4.9/5 - (29 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Otrzymaj darmową wysyłkę od 150zł

14 dni na zwrot

Zwróć produkty w przeciągu 14 dni i otrzymaj 100% kwoty zamówienia

Gwarancja jakości

Jakość wykonania to dla nas najważniejsza kwestia

100% Bezpieczeństwa płatności

Zapłać bezpiecznie przy pomocy Przelewy24