Koszyk
Email: kontakt@airflavour.pl
jaki kominek do kadzideł wybrać

Jaki kominek do kadzideł wybrać?

Aromaterapia ma wiele zwolenników, niektórzy wolą korzystać z olejków eterycznych, zaś inni aromatyzują powietrze w pomieszczeniach przy pomocy kadzideł. Jest to bardzo stara i dobrze znana metoda. Współcześnie bardzo się rozwinęła, a wybór kadzideł jest znacznie większy niż w starożytności. Może zatem się pojawić pytanie – jaki kominek do kadzideł wybrać

Wiele lat temu, kadzidła używane były podczas obrzędów religijnych, pielęgnacyjnych i zdrowotnych. Ich współczesna rola nie zmieniała się. Osoby szukające ulepszenia życia przy pomocy medycyny naturalnej z pewnością powinny zainteresować się tematem aromaterapii. 

Szeroki wybór asortymentu i łatwość jego dostępności znacznie ułatwia nam wybór. Nawet osoby, które nie są przekonane, mogą skusić się na zestaw kominka wraz z kadzidłami zapachowymi i w domowym zaciszu sprawdzić efekty.

Bez większego trudu możemy znaleźć idealnie dobrany zapach kadzidełek zapachowych do naszego mieszkania. Wprowadzenie kadzideł do swojego życia, wiąże się z wieloma przyjemnymi doznaniami. 

Odpowiednio dobrany zapach wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, ukoi nerwy i zredukuje uczucie stresu. Wdychanie kadzideł pomaga również zwalczyć objawy kaszlu, kataru i uczucia zmęczenia. 

Kominek do palenia kadzideł jest produktem, który się nie zużywa, dlatego warto dobrze przemyśleć jego zakup. Kadzidła można wymieniać dowolnie, tak długo, aż znajdzie się zapachy idealnie dobrane do wnętrza. Warto próbować różnych zapachów i eksperymentować. 

Jaki kominek do kadzideł wybrać?

Idealnym wyborem, jeśli szukamy kominka do kadzideł, jest kominek zapachowy wodospad. Przeznaczony jest do spalania kadzideł stożkowym. Kształtem przypomina klasyczne ceramiczne kominki. Jest jednak nieco wyższy, a u góry półokrągłe naczynie zostało zastąpione wyżłobieniem.

W przeciwieństwie do kominków ceramicznych, w tym przypadku nie potrzebujemy podgrzewacza. Kominek posiada wyżłobienia, znajdujące się na całej jego wysokości i rozpoczynające się pod kadzidłem. Podpalone kadzidło uwalnia dym, który spływa po wyżłobieniach, tworząc efekt wodospadu.

Kominek jest gadżetem, który nie tylko zapewnia aromatyzację powietrza i aromaterapię, ale również pięknie prezentuje się wizualnie. W sklepie AirFlavour do wyboru są trzy dostępne kominki na kadzidełka stożkowe.

Pierwszy z nich ma klasyczny, podłużny kształt. Jest najwyższy z dostępnych kominków. Jego dół jest czarny, a następnie ku górze przechodzi w błękit. Sprzedawany jest w zestawie z 20 knotami, co stanowi doskonały zakup na początek przygody z aromaterapią i kadzidłami.

Kolejnym dostępnym kominkiem przeznaczony do palenia kadzideł stożkowych, jest kominek w kształcie jabłka. Podobnie jak poprzedni produkt, ma on barwy czarno- niebieskie. W jego wnętrzu znajduje się mniej wyżłobień, dlatego wodospad powstały z dymu będzie nieco krótszy.

Ostatnim dostępnym kominkiem, jest kominek zapachowy w kształcie gruszki. Zawiera tyle samo wyżłobień wewnętrznych, ile kominek w kształcie jabłka. Jest on jednak nieco wyższy. 

W jaki sposób korzystać z kominka do kadzideł stożkowych?

Korzystanie z kominka do kadzideł stożkowych jest niezwykle proste i nie wymaga skomplikowanych instrukcji. Na górze kominka zapachowego wodospad znajduje się specjalne wyżłobienie, w którym należy umieścić wybrane kadzidełko zapachowe, a następnie je podpalić.

Podpalone kadzidełko zacznie produkować dym, który będzie spływał w dół, po wyżłobieniach, tworząc efekt wodospadu. Kadzidełko, ze względu na to, że w całości ulepione jest z masy, powinno wypalić się do końca.

Warto czyścić kominek po każdym spalonym kadzidełku, aby zapachy i produkty nie wymieszały się. Nie jest to jednak konieczne, kominki do kadzideł nie zawierają wosku ani nie wymagają podgrzewacza, dlatego nie osadzają się na nich resztki i są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż inne kominki.

Polecamy sprawdzić: Jaki kominek aromaterapeutyczny wybrać?

W korzystaniu z każdego produktu warto zachować umiar. Kadzidełka zapachowe, które wdychamy podczas spalania nie są szkodliwe i należą do produktów naturalnych. Jednak zbyt częste korzystanie z kadzideł nie jest zalecane. Nie powinno się odpalać kadzidełek zapachowych częściej niż raz dziennie, dlatego dobrze jest wybrać sobie porę i cieszyć się aromaterapią.  

Kominek do kadzideł stożkowych – doskonały na prezent 

Kominek tego typu idealnie nadaje się na prezent na Dzień Matki, Gwiazdkę, walentynki, urodziny i na każdą inną okazję. Aromatyzować swój pokój, mieszkanie lub gabinet można w każdym wieku i nie ma na to wpływu płeć.

Kominki dostępne w sklepie AirFlavour zapakowane są w eleganckie pudełka, dzięki czemu nie wymagają przepakowania i przyjeżdżają w formie idealnie do obdarowania kogoś.

4.9/5 - (18 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Otrzymaj darmową wysyłkę od 150zł

14 dni na zwrot

Zwróć produkty w przeciągu 14 dni i otrzymaj 100% kwoty zamówienia

Gwarancja jakości

Jakość wykonania to dla nas najważniejsza kwestia

100% Bezpieczeństwa płatności

Zapłać bezpiecznie przy pomocy Przelewy24