Koszyk
Email: kontakt@airflavour.pl
jaki kominek aromaterapeutyczny wybrać najlepszy

Jaki kominek aromaterapeutyczny wybrać?

Coraz więcej osób poszukuje alternatywnych rozwiązań dla bólu głowy i słabego samopoczucia. Jednym z nich, jest właśnie aromaterapia. Należy od do medycyny naturalnej i praktykowana jest od setek lat. 

Współcześnie doświadczamy wielu sytuacji stresowych, życie jest intensywne i często po powrocie do domu czujemy się wyczerpani. Z pomocą może przyjść aromaterapia. Odpowiednio dobrany olejek zadziała relaksująco i pomoże się odprężyć.

Inne zapachy olejków dostarczą nam efektu świeżości, pobudzą umysł i ciało. Będą doskonałymi towarzyszami porannych lub wieczornych treningów, sesji jogi i chwil przeznaczonych na naukę. 

Aromaterapia pozytywnie wpływa również na walkę z katarem, ponieważ udrażnia drogi oddechowe, niweluje uczucie podrażnienia, łagodzi kaszel i zmniejsza ból głowy. Wdychanie olejku miętowego może pomóc w walce z zatkanymi zatokami. Olejki eteryczne mają również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, potrafią poprawić je i ukoić zszargane po całym dniu nerwy. 

Aby wprowadzić do swojego życia aromaterapię, potrzebne są nam dwa niezbędne elementy. Odpowiednio dobrane olejki eteryczne i kominek aromaterapeutyczny. O ile olejki eteryczne możemy wymieniać do woli, mieszać i zmieniać, o tyle kominek aromaterapeutyczny dobrze jest wybrać raz, ponieważ nie wymaga on wymian. 

Jaki kominek aromaterapeutyczny wybrać? 

Jeśli chcesz cieszyć się aromaterapią, to do wyboru masz dwa modele kominków zapachowych. Pierwszy z nich, jest to kominek wodospad, do którego używane są kadzidła stożkowe. Swoją nazwę zawdzięcza efektowi, który wywołuje opadający kaskadami dym.

Drugim, wartym uwagi, kominkiem jest kominek przeznaczony do używania olejków eterycznych. Ten kominek uwalnia cudowne właściwości olejków eterycznych, poprzez nagrzanie ich, ustawionym na dole podgrzewaczem.

Jaki kominek aromaterapeutyczny wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie zapachy nas interesują i możliwości. Ceramiczny kominek do olejków eterycznych, jest gadżetem, który zapewnia większą różnorodność. Możemy łączyć ze sobą dowolne olejki, tworząc własne, niespotykane kompozycje. 

Kominek do olejków eterycznych cieszy się dużą popularnością, właśnie ze względu na duże możliwości, które udostępnia, ale również ze względu na jego klasyczny kształt, który świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu. 

Dzięki temu, stanowi on nie tylko funkcjonalny przedmiot, z którego korzystanie staje się dla nas szybko rutyną, ale również stylowy i elegancki dodatek do wnętrza. Ceramiczny kominek w sklepie Airflavour występuje w dwóch designach i dwóch wariantach rozmiarowych.

Zarówno mniejszy, jak i większy doskonale spełni swoją rolę, dlatego kwestia rozmiaru jest indywidualna i należy dobrać go w taki sposób, aby jak najbardziej cieszył oko. 

Polecamy sprawdzić: Gdzie kupić olejki eteryczne?

Kominek do olejków eterycznych, wraz z zestawem wybranych olejków stanowi świetny pomysł na prezent. Jest to uniwersalny gadżet, który spodoba się każdemu, niezależnie od jego płci i wieku. Zapachy olejków eterycznych można wybrać z myślą o konkretnej osobie i zakupić takie, które bazują na jej ulubionych kwiatach.

Kominek aromaterapeutyczny – jak używać?

Obsługa kominków aromaterapeutycznych jest bardzo prosta. Jeśli wybierzmy kominek na olejki eteryczne, płyn eteryczny wraz z odrobiną wody należy wlać do półokrągłej miseczki, która znajduje się na górze kominka. Następnie w przeznaczonej do tego wnęce, umieszczamy podpalony podgrzewacz. 

Podczas nagrzewania się olejku eterycznego, zacznie się uwalniać jego zapach i wypełniać wnętrze, a my możemy odprężyć się i cieszyć aromaterapią. 

W przypadku kominka przeznaczonego do palenia kadzideł stożkowych, obsługa również nie należy do skomplikowanych. Wybrane kadzidło umieszczamy na szczycie kominka w przeznaczonym do tego wyżłobieniu, a następnie delikatnie podpalamy je. Dym z kominka opada kaskadami w dół, tworząc piękny efekt wodospadu.

Jak widać, używanie kominków aromaterapeutycznych nie jest trudne i z pewnością, każdy poradzi sobie z ich obsługą. 

Na co uważać podczas korzystania z kominka aromaterapeutycznego? 

Aromaterapia wpływa na relaksację i rozluźnienie mięśni. Niektóre olejki działają również nasennie, dlatego z przyjemnością korzystamy z nich tuż przed snem lub podczas wieczornych kąpieli. Warto jednak nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Nie zostawiaj rozpalonego kominka bez nadzoru, jeśli musisz wyjść z pomieszczenia – zgaś podgrzewacz, a następnie rozpal go, gdy ponownie będziesz chciała skorzystać z kominka.
  • Nie dotykaj nagrzanych olejków eterycznych ręką, mogą one wywołać poparzenia.
  • Kominek do aromaterapii powinien znajdować się w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. 
  • Zwracaj uwagę, czy woda wraz z olejkiem eterycznym nie wyparowała w pełni, jeśli tak – napełnij naczynie ponownie. W innym przypadku ceramiczny kominek nagrzeje się i pęknie. 
5/5 - (17 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Otrzymaj darmową wysyłkę od 150zł

14 dni na zwrot

Zwróć produkty w przeciągu 14 dni i otrzymaj 100% kwoty zamówienia

Gwarancja jakości

Jakość wykonania to dla nas najważniejsza kwestia

100% Bezpieczeństwa płatności

Zapłać bezpiecznie przy pomocy Przelewy24