Aromaterapia jest dziedziną medycyny naturalnej, z której korzystać może każdy. Wprowadzić ją można do swojego życia przy pomocy kominka i olejków eterycznych. Na początku przygody z aromaterapią dobrze jest wybrać coś klasycznego, aby sprawdzić czy terapia zapachem jest czymś, czego szukasz. Jaki kominek klasyczny jest najlepszy? Podpowiadamy.
Jest wiele rodzajów kominków, jednak nie każdy jest zainteresowany bardziej efektownymi modelami. Postawienie na kominek klasyczny zawsze się sprawdza. Jest to dobry wybór zarówno dla siebie, jak i na prezent bliskiej osobie.
Jaki jest najlepszy kominek klasyczny?
Zdecydowanie najpopularniejszą opcją jest ceramiczny kominek klasyczny do olejków eterycznych. Jest to model, który najczęściej spotykamy do kupienia. W sklepie Airflavour występuje on w dwóch wersjach rozmiarowych i w dwóch designach.
Wszystkie wersje prezentują się w kolorze białym. Mniejsza wersja rozmiarowa idealnie sprawdzi się, jeśli nie zależy nam, aby kominek zapachowy rzucał się w oczy. Można używać go w dowolnych momentach, a później schować do szafki. Większe kominki będą bardziej widoczne, dlatego warto zakupić je, gdy chcemy, aby stanowiły nie tylko funkcjonalny gadżet, ale również element dekoracyjny.
Korzystanie z kominka klasycznego wymaga również posiadania olejków eterycznych. Ich zapachy i rodzaje wybieramy samodzielnie. Warto eksperymentować i oprócz ulubionych zapachów, zamówić również inne, mniej znane.
Olejki eteryczne posiadają różne właściwości. Przed złożeniem zamówienia warto zapoznać się z krótkimi opisami, tak aby wybrać takie zapachy, których właściwości idealnie wpasują się w nasze potrzeby.
Jakie właściwości mają olejki eteryczne?
Olejki eteryczne charakteryzują się różnymi właściwościami, które są zależne od surowca, z jakiego pochodzą. Niektóre mają działanie pobudzające, inne uspokajające i usypiające. Domową apteczkę najlepiej wyposażyć w kilka olejków eterycznych, tak aby móc z nich korzystać podczas różnych okazji.
Wiele olejków eterycznych np. miętowy pozytywnie wpływają na udrożnianie dróg oddechowych i są niezwykle pomocne podczas walki z przeziębieniem. Aromaterapia z użyciem olejku miętowego łagodzi kaszel, podrażnione gardło i ułatwia oddychanie.
Innym przydatnym olejkiem eterycznym jest olejek melisowy. Charakteryzuje się on działaniem uspokajającym. Doskonale sprawdzi się podczas chwili relaksu, po ciężkim dniu w pracy. Jego przyjemny, delikatny aromat zadziała kojąco na spięte mięśnie i niweluje ból głowy. Ma on również działanie usypiające, dlatego doskonale nadaje się do użycia przed snem.
-
Naturalny Olejek Eteryczny LawendowyProdukt w promocji14,99zł
-
Naturalny Olejek Eteryczny GoździkowyProdukt w promocji14,99zł
-
Naturalny Olejek Eteryczny PomarańczowyProdukt w promocji14,99zł
Olejkiem eterycznym, którego działanie jest przeciwne do olejku melisowego jest esencja z pomarańczy. Ma on właściwości pobudzające, które rozbudzą umysł i ciało. Cytrusowe nuty zapachowe dodadzą energii i siły do działania. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do treningu, sesji jogi lub przed wieczornym wyjściem.
Jak używać ceramicznego kominka na olejki eteryczne?
Ceramiczny kominek na olejki eteryczne jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga zapoznania się z przydługą instrukcją.
- Kominek klasyczny na górze posiada okrągłe naczynie, do którego należy wlać wybrany olejek eteryczny (około 5-10 kropel, w zależności od tego, jak intensywnego zapachu oczekujemy)
- W misie kominka powinno zostać jeszcze sporo wolnego miejsca, które wypełniamy po brzegi wodą
- W środku kominka należy umieścić wkład tealight i podpalić go.
- Świeczka podgrzewa wodę i zawarty w niej olejek. Dzięki temu, wybrany zapach roznosi się po całym pomieszczeniu.
- Jeśli zauważysz, że woda z kominka wyparowała, należy ją uzupełnić. Puste, nagrzewające się naczynie grozi pęknięciem.
- Gdy zapach stanie się mniej intensywny, dolej kilka kropel olejku
- Olejki można ze sobą mieszać, tworząc własne kompozycje
- Kominek do olejków eterycznych należy czyścić co jakiś czas, rób to w momencie, gdy jest on od dawna wystudzony, w przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia
Polecamy sprawdzić: Jaki kominek do salonu?
Na co uważać podczas korzystania z kominka do olejków eterycznych?
- Kominki nie lubią samotności, nie należy więc pozostawiać ich samych w pomieszczeniach. Jeśli chcesz opuścić pomieszczenie, zgaś świeczkę, a po powrocie rozpal ją ponownie, aby cieszyć się aromaterapią.
- Nie należy dotykać kominka, gdy jest nagrzany. Ceramiczne naczynie może być bardzo gorące i poparzyć dłonie.
- Olejki eteryczne nie powinny być stosowane bezpośrednio na skórę, dlatego podczas aplikowania ich od kominka, uważaj, aby nie nakropić ich sobie na dłonie.