Koszyk
Email: kontakt@airflavour.pl
Aromaterapia w domu - warto stosować

Aromaterapia w domu – warto stosować? 

Nasz zmysł węchu jest bardzo silny i niezwykle ważny. Ludzie używają go nieświadomie zaraz po urodzeniu-zapach pomaga dziecku rozpoznać matkę. Podobno człowiek potrafi rozróżnić nawet kilka tysięcy różnych zapachów.

Wyobraź sobie unoszący się zapach idealnie słodkich mandarynek, zimową kompozycję cynamonu i goździków czy pole pięknie pachnącej lawendy – brzmi świetnie, prawda? To właśnie aromaterapia w domu i właściwości, jakie skupiają w sobie olejki eteryczne, sprawiają, że możesz poczuć te wyjątkowe zapachy w zaciszu własnego domu.

Olejki eteryczne wpływają na nasze zdrowie, ciało i umysł. Są bardzo przydatne w domowym SPA, gdyż pozwalają wyciszyć się, zrelaksować i odprężyć. Co musisz wiedzieć o olejkach zapachowych, aby móc z nich bezpiecznie korzystać? Na pewno przybliżę Ci pojęcie domowej aromaterapii.

Czym jest aromaterapia? 

Ponieważ zapach oddziałuje zarówno na nasze ciało, jak i umysł, aromaterapia to nic innego jak metoda terapeutyczna wykorzystująca nasz zmysł i zapach olejków eterycznych. W zależności od rodzaju olejku, który wybierzemy to aromaterapia, gwarantuje niezwykły efekt.

Niektóre olejki eteryczne pomagają złagodzić bóle głowy i stres. Dzięki innym możesz się zrelaksować, a inne pomagają pozbyć się kataru. Olejki eteryczne to substancje pozyskiwane z naturalnych surowców, czyli kwiatów, łodyg, liści czy kłączy.

Nie należy ich mylić z olejkami aromatycznymi, które są produktem syntetycznym i w przeciwieństwie do olejków naturalnych nie mają właściwości prozdrowotnych. Ich zapach jest sztucznie wytworzony.

Przyjemna atmosfera w domu dzięki aromaterapii 

Nasz zmysł węchu jest bezpośrednio połączony z układem limbicznym mózgu, który bierze udział w emocjach i pamięci, dlatego aromaterapia stosowana w zaciszu domowym może mieć zauważalny wpływ na zmianę sposobu myślenia. Pomyśl o tym, jak się czujesz, gdy poczujesz znajomy zapach, który przenosi Cię z powrotem do określonego czasu.

Na przykład choinka może przywołać miłe wspomnienia związane z jej rodzinnym dekorowaniem, od razu więc poczujesz się lepiej, sięgając pamięcią do tych chwil. Cudownie wszechstronny naturalny aromat olejków eterycznych jest podnoszący na duchu i orzeźwiający, pomaga się skupić, a także jest lekki i relaksujący.

Czy aromaterapia w domu jest bezpieczna? 

Śmiało możesz ją stosować u siebie w domu. Zwłaszcza jeśli chcesz odpocząć po dniu lub gdy czujesz, że doskwiera Ci infekcja, ból głowy lub jesienna chandra. Olejki eteryczne to naturalne substancje, które są całkowicie nieszkodliwe, o ile są stosowane z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Napiszę Ci teraz, o czym należy pamiętać podczas używania olejków eterycznych:

  • Nigdy nie przyjmuj olejków eterycznych doustnie, ponieważ mogą one poparzyć przełyk i narządy wewnętrzne,
  • Przed pierwszym użyciem nowego olejku eterycznego zawsze zapoznaj się nie tylko z jego spektrum działania, ale także dokładnie przeanalizuj możliwe skutki uboczne i przeciwwskazania,
  • Każdy olejek eteryczny najlepiej miej w zamkniętej butelce z ciemnego szkła i przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Aromaterapia – warto?

Na pytanie, czy warto, odpowiem, że zdecydowanie tak! A dlaczego? Jeśli pracujesz w domu to olejki eteryczne w powietrzu wokół Ciebie, mogą pomóc Ci przyspieszyć pracę przy zapewne mało ciekawych, zadaniach administracyjnych lub ułatwić Ci naukę.

Polecamy sprawdzić: Urządzenie do aromaterapii z nawilżaniem – które wybrać?

Aromaterapia w sypialni może sprzyjać miłemu, spokojnemu snu, a innym razem może stworzyć bardziej zmysłowy nastrój. W kuchni zazwyczaj unoszą się aromaty jedzenia, które sprawiają, że dom pachnie domem, ale czasami możesz chcieć odświeżyć kuchnię po przygotowaniu jedzenia.

Do tego także zda się domowa aromaterapia. Świetnie zda się także w salonie. Pomieszczenie to jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, prawdopodobnie przywiązałeś już dużą wagę do wystroju i chcesz, aby zapach pasował do Twojego wystroju. Olejki używane do aromaterapii wypełnią wnętrze cudownym aromatem, a także odpowiednio dobrany dyfuzor zapachowy będzie elementem wystroju.

Podsumowanie 

Chociaż olejki eteryczne są najczęściej używane w aromaterapii, należy pamiętać, że ich potencjał na tym się nie kończy, wręcz przeciwnie. Aromaterapia w domu z wykorzystaniem wysokiej jakości naturalnych olejków eterycznych to coś więcej niż piękny domowy zapach. Olejki eteryczne mają również pozytywny wpływ na zdrowie domowników.

4.8/5 - (83 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Otrzymaj darmową wysyłkę od 150zł

14 dni na zwrot

Zwróć produkty w przeciągu 14 dni i otrzymaj 100% kwoty zamówienia

Gwarancja jakości

Jakość wykonania to dla nas najważniejsza kwestia

100% Bezpieczeństwa płatności

Zapłać bezpiecznie przy pomocy Przelewy24